Івано-франківські чиновники пересіли в інвалідні візки (ВІДЕО)


Івано-франківські чиновники пересіли в інвалідні візки. У такий спосіб місцева влада на власному досвіді відчула щоденні труднощі, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю. Маршрут уклали представники громадської організації “Слід” та “Біла тростина”. Спільно із соціальними працівниками. Під час його планування врахували основні побутові проблеми візочників на вулицях міста.
З десяток інвалідних візків надав міський Депратамент соцполітики.

Проте не всі місцеві інваліди мають можливість придбати такий засіб пересування, стверджують візочники. Віталій Волков живе одни на по вулиці Киселівської. Каже, кожна поїздка у справах – це справжє випробування. Доводиться просити допомоги у перехожих.

Учасників акції розділили на дві групи. Перша проїхалася від Вічевого Майдану до соцзабезу, попри медуніверситет та Катетральний собор. Інша група разом з міським головою Русланом Марцінківим вирушила ” стометрівкою” на площу Ринок. Дорогою їм трапилися чимало перешкод. Зокрема , високі бордюри вздовж автомагістралей та непристосовані для візочників пішохідні переходи і стихійні парковки. Без сторонньої допомоги подолати їх не вдавалося. Інваліди кажуть, часто подолати бар’єри заважають саме чиновники. Відстоювати свої права візочникам доводитися у судах.

Не віднайшли управлінці також банкомату, який був би облаштований для вільного під’їзду на інвалідних візках.Деякі банки встановили спеціальні кнопки виклику персоналу. Проте тут немає інформаційних табличок про найближчі фінансові установи із вільним доступом для людей з інвалідністю. А блукати середмістям в пошуках потріного закладу не так вже й просто.

Посадовці спробували також прогулятися з тростиною в руках. У повному небаченні намагалися знайти орієнтири. Це завдання виявилося складнішим ніж здається, кажуть чиновники. Головне правило незрячих – куди не ступала тростина , не ступить нога. Марія може бачити лише розмиті об’єкти на відстані одного метра. В побуті користується спеціальним програмним забезпеченням. Наприклад, аби дізнатися годину, вмикає звукові повідомлення. Люди з вадами зору сприймають світ відчуттями. Кажуть, в місті , де відсутня будь- яка інфраструктура для пересування інвалідів відчувають лише власну безпорадність.

До кінцевого пункту – Департамену соцполітики – дісталися не всі учасники акції . Багато з них зійшли з дистанції посеред маршруту. Тож міські чиновники пообіцяли виділити додаткові кошти на облаштування відповідної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями.

Віра Лутчин, Сергій Царик , Новини на Вежі

Share