Магічна сила дзвонів. Композицією “Аве Марія” розпочала свій виступ Ірина Рябчун. Вона – єдиний професійний музикант гри на карильйоні в Україні. Із дзвонами “працює” близько 10-ти років. Наразі навчається в Королівській карильйонній школі, що в Бельгії. За свою кар”єру на музику для карильону поставила кілька десятків творів. Від класичних композицій Шуберта та Баха до Карпатських мотивів. Ірина Рябчун розповідає, жити без дзонів не може – вони і заспокоюють, і лікують. Щодня за улюбленим інструментом музикантка проводить щонайменше 4 години.
З французької “карильйон” перекладається як удари в усі дзвони. Цей музичний інструмент є набором налагоджених дзвонів з механічним керуванням. Перший пересувний карильон в Україні, який доставили до Івано-Франківська, створили брати Ботвинки. Втіленню мрію в життя присвятили півтора десятка років. Їхній карильйон складається із півсотні дзвонів різного діаметру та частоти.
Кожен дзвін із карильйону братів Ботвинків має власну історію. Та навіть ім”я.Музика дзвонів у середмісті Івано-Франківська привабила чимало слухачів. Вони пробували вгадати знайомі мотиви та навіть підспівували карильйону. Спростували іванофранківці міф про те, що мелодію дзвонів може зрозуміти лише віруюча людина.
Ірина Рябчун та брати Ботвинки після концерту в Івано-Франківську готуються до Другого фестивалю карильйонної музики. Відбудеться він в Гошівському монастирі.
Оксана Семко, Сергій Царик, Новини на “Вежі”.