Майже три десятки дітей взяли участь у проекті “Лабораторія друзів” (ВІДЕО)

Теорія відкритої форми. Згідно з нею художник не створює закритий твір мистецтва, а вибудовує можливість контексту та інтерпретації. Такий метод опановували вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації. Майже три десятки дітей взяли участь у проекті “Лабораторія друзів”. Протягом місяця під наглядом фахівців вони малювали, ліпили та створювали інсталяції. Весь творчий процес відбувався під час екскурсій у горах. Результат – однойменна виставка. Дітей із неблагополучних сімей показувати заборонено. Їхнє бачення прекрасного намагаються передати організатори.
У центрі виставкової зали вигідно вирізняється картонна багатоповерхівка. Це робота, яка об”єднала всіх вихованців. Кожна дитина вибрала собі кімнатку і облаштувала її на свій розсуд. Впадає у вічі: майже в кожній квартирі є домашні улюбленці. Волонтери кажуть, діти, які не бачать любові в родині, намагаються передати прихильність тваринкам. На стіні мініатюрних помешкань – фото їхніх власників.
Вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації – це діти, котрим не повезло із батьками. Але вони приходять у велику родину, якою є заклад і тут можуть знайти себе, каже дирекція Цетру. За 9 місяців перебування діти із неблагополучних сімей стають відкритішими і добрішими.
Наймолодшим вихованцям Центру – два з половиною роки. Найстаршим – 16. Це діти, які маючи батьків, не знають, що таке щасливе дитинство, проте тягнуться до прекрасного.

Оксана Семко, Андрій Шкварла, Новини на “Вежі”.

Share