Франкова творчість – слов’янською каліграфією … В Івано-Франківську експонується унікальна виставка каліграфічних робіт «Жиє слово». Вона присвячена 160-й річниці з дня народження Каменяра, і покликана популяризувати вже забутий слов’янський краснопис. Усі чотири його почерки: устав, півустав, в’язь та скоропис представлені на композиціях. Самостійно, у поєднаннях та навіть із сучасною імпровізацією.
Для відвідувачів виставки автори каліграфічних робіт провели майстер-клас із слов’янського чистописання. На масштабному полотні каліграфи відтворювали актуальні рядки українського Мойсея: «Якби ти знав, як много важить слово».
Згадати слов’янську каліграфію, або ж тільки-но з нею познайомитися, на практиці могли усі бажаючі. За перо взялися і діти, і дорослі. Вони уважно слухали настанови каліграфів. А потім старанно відтворювали незвичні букви.
Мистецький урок розпочали із почерку в’язь. Він – найлегший у написанні, пояснюють майстри. А от читати таке письмо – складніше. Адже літери між собою переплітаються, немов у танці. Таким чином заощаджується простір. Каліграф Олена Зень більше полюбляє почерк скоропис. Пояснює, він вільний і емоційний. Вже рік майстриня опановує слов’янську каліграфію. Каже, це мистецтво – не з легких. Втім, пізнавальне і надзвичайно захопливе, а ще потребує постійних тренувань, як у спорті.
Ексклюзивна виставка слов’янського краснопису відбулася з ініціативи київської Майстерні каліграфії. Івано-Франківськ – перше місто, де експонуються унікальні роботи. Адже носить ім’я славетного українського поета, чиє слово «жиє» досі … Далі каліграфічна експозиція мандруватиме містами країни.
Ольга Цьома, Шустикевич Андрій, Новини на “Вежі”.