Захистити виробничника. Цій меті підпорядкована тристороння Угода. Її уклали виконавчий комітет міськради, міська організація роботодавців та Рада профспілок. Договір продовжено ще на 2 роки. Він декларує належні умови праці в обласному центрі, наголошує міська влада. Оскільки нестабільна ситуація в Україні спонукає працездатне населення шукати кращої долі за кордоном. А держава поки що не спроможна запропонувати їм альтернативу.
Проблема кадрової політики – працевлаштування молодих фахівців, стверджують в мерії. На місцеві підприємства торік було влаштовано лише чотири десятки випускників профтехучилищ. Ця цифра може бути значно більшою, припускають управлінці. Якщо міська влада братиме безпосередню участь у держзамовленнях навчальних закладів.
Соціальні гарантії для працівниікв нині передбачені законодавством України. Проте, на національному рівні забезпечити конкретні умови праці на підприємстві не реально. Їх можна регламентувати лише територіальними угодами, стверджують фахівці. Або колективними договорами.
Мінімалка “3.200” спричинила зрівнялівку на виробництвах, зазначають в профспілках. Відтак кваліфіковані кадри втрачають мотивацію працювати ефективно і за фахом. Врегулювати ці та інші нюанси трудового законодавства спробують учасники Угоди.
Місцеві підприємці обурені державною політикою щодо ведення бізнесу. Кажуть, лише “земельні” платежі без попередження збільшено в 4 рази. Ці витрати впливатимуть на вартість продукції, прогнозують підприємці. Вже наприкінці першого кварталу.
Аби якось стабілізувати ситуацію, місцеві бізнесмени похапцем переоформляють земельні відносини. Намагаються встигнути до березневої сесії міськради. У такий спосіб планують суттєво зекономити обігові кошти.
Віра Лутчин, Михайло Березень, Сергій Царик, Новини на “Вежі”.