Філософія в скульптурі. Замислитися над сенсом житття спонукає виставка “Вічне та прекрасне”. Вона експонується в Прикарпатському Національному університеті. Це – своєрідна історія людства в постатях – від міфології до сучасності. В експозиції – понад три десятки скульптур. І така ж кількість зображень – на фотознімках. Автор виставки – відомий скульптор Олексій Леонов .
Чотири архангели, котрі сповіщають світу про настання Ери водолія. Це – центральна композиція виставки. Далі – вічний Воїн добра – Михаїл. Продовжує тематику – замріяний філософ “серця” Григорій Сковорода. Чималу увагу на виставці Олексій Леонов відводить постаті жінки. Це і матір Божа з Ісусом на руках, і Роксолана, щоправда в парі з Сулейманом, Нефертіті разом із Ехнатоном. А ще – погруддя Ісуса Христа, Платона та найвідоміші захисники культурної спадщини людства – родина Реріхів.
Першими оцінили скульптури Леонова студенти Інституту мистецтв. Кажуть, скульптура із шамоту для них не новина. А от щодо передачі образів є чому повчитися. Майбутній скульптор Роман у дипломній роботі має намір створити із гіпсу “Тайну вечерю”.
Олексій Леонов – один із найвідоміших скульпторів сучасності. Нині світом мандрують 10 його пересувних виставок. Монументаліст працює в трьох країнах. Має майстерні в Україні, Росії та Білорусії. Творить із шамоту та бронзи. Через зайнятість до Івано-Франківська прибути не зміг.
Завершують виставку скульптури тварин. Та не просто форма, як у роботі “Мислитель”. Тут автор відтворює перші прояви інтелекту.
Оксана Семко, Андрій Шустикевич, Новини на “Вежі”.