Аби фінанси не співали романси … В Івано-Франківську місцевих студентів навчали, як вести домашню бухгалтерію та сімейний бюджет. Відповідні поради роздавав практикуючий фінансовий консультант Назарій Рибінський. Переконаний, важливо не скільки людина заробляє, а те, як вона керує наявними коштами. Адже, гроші люблять рахунок, а ще більше – накопичення стверджує фахівець.
Фахівець радить вести облік домашньої бухгалтерії. Аби згодом виявити, які покупки були зайвими. А ще застерігає від так званих «емоційних» покупок. Це ті, які придбані у поганому настрої, чи на голодний шлунок. Але від них складно відмовитися, зізнається першокурсниця Богдана Гордей. Каже, заощаджувати не вміє. Тож дуже хоче навчитися.
Громадська активістка Катерина Мельничук ділиться своїм сімейним досвідом. Каже, ведення домашньої бухгалтерії довірила чоловікові. Втім, усі фінансові рішення подружжя приймає разом.
Аби попередити зайві покупки Назарій Рибінський радить ефективну вправу з калькулятором. Для цього треба суму місячної зарплатні розділити на кількість робочих годин. Отримана цифра – це вартість вашої однієї години на роботі. Тож, перш ніж щось придбати, порахуйте, скільки відпрацьованих годин ви віддасте за бажану покупку. Можливо, це вас змусить передумати.
Ольга Цьома, Андрій Шустикевич, Новини на «Вежі».