Хто в Страсну п’ятницю сміється, той увесь рік плакатиме. Найсумніший день у році християни відзначають наприкінці Великого посту. Адже у цей час, за біблійними переказами, Спасителя положили до гробу…
У цей день віряни відкладають усю хатню роботу. Не працюють і на землі. Адже вірять, якщо посіяти чи посадити щось у Сумний період, то врожаю не буде. У передвеликодню п’ятницю ніхто не веселиться. А жінки відмовляються від будь-яких косметичних процедур. Страсна п’ятниця – найстрогіший день посту. Дехто обмежує себе лише хлібом і водою. І хоч працювати у цей день не можна, втім прийнято випікати паски. У народі кажуть, випічка, приготована у Велику п’ятницю, не зіпсується. І не покриється цвіллю. А також матиме цілющу силу. Тому шматочок такої паски християни зберігають упродовж року. Наші предки вірили, аби головний великодній атрибут вийшов пишним і смачним, ніхто, окрім господині, не повинен бачити тісто. А коли паска випікається, не можна голосно розмовляти чи грюкати дверима.
Страсна п’ятниця – єдиний день у році, коли не правиться Служба Божа. Лише Вечірня. З виносом плащаниці. Це – полотно, в яке загорнули Ісуса, знявши з хреста. Після воскресіння на ньому, засвідчують проповіді, залишився відбиток Його Образу.