Україна офіційно перетнула рубіж безвізу. Цими вихідними не лише на папері, але й на практиці запрацював лібералізований режим перетину кордону з ЄС.
Безвізовий режим стартував опівночі з суботи на неділю. За першу добу кордони України перетнуло понад 20 тисяч громадян України, повідомили в Міністерстві закордонних справ. В тому числі 6 тисяч людей скористилася біометричними паспортами. На даний час у в’їзді до ЄС митники відмовили 5-тьом особам. За попередні порушення правил перебування за кордоном, відзначили в консульському Депратаменті МЗС. Перші туристи, які перетнули рубіж за новими правилами, діляться враженнями.
Для короткострових подорожей до Європи туристам потрібно лише біометричний паспорт. А ще супровідні документи, які доводять мету поїздки та фінансову спроможність.
Ймовірно безвізовий режим спровокує нову хвилю міграції в пошуках кращої долі за кордоном. Відтак завдання номер один для чинної влади – створити конкурентноспроможні умови, кажуть фахівці. Аби емігранти захотіли повернутися додому. В іншому випадку, Україна надалі втрачатиме цвіт нації – перспективну та прогресивну молодь. Як це нині відбуваєть з робітничим персоналом. Працівників нині бракує чи не на кожному підприємстві. В Івано-Франківській мерії констатують, ця тенденція зростає.
Дехто з іванофранківців скептично сприйняв новину про вільний перетин кордону. Переконані, в Україні, та й зрештою на Прикарпатті, є чимало проблем, якими варто перейматися на даний момент. Хоча дискусії про безвіз точитимуться ще довго.
Варто пам’ятати: безвіз діятиме за формулою 90/180. Тобто українці можуть перебувати на території ЄС не більше 3-х місяців. В кожному півріччі.
Віра Лутчин, Віктор Костинюк, Новини на “Вежі”.