Близько десяти родин – переселенців взяли участь у передвеликодньому майстер-класі (ВІДЕО)


Зерно до зерна.. Близько десяти родин – переселенців взяли участь у передвеликодньому майстер-класі. Вони ознайомилися з технікою оздоблення писанки – зернівки. Та навіть спробували виготовити святковий оберіг своїми руками. Для оформлення традиційної зернівки потрібна спеціальна дерев’яна основа у вигляді яйця та різноманітні зерна і крупи, вирощені у природніх умовах.
Писанкарі приготували для образотворчого уроку понад тридцять видів різноманітних зерен. Серед них як і традиційні для зернівки – мак, пшоно чи насіння чечевиці. Так крупи, які притаманні для сучасників народного ремесла . Зокрема, кавові зерна чи кісточки фруктів. Деякі майстри додають до виробу навіть екзотичні приправи. Серед найбільш популярних – чорний і зелений амарат та гвоздика. Цікаво, що кожне зернятно у писанці має особливе значення.

 

Ця техніка оздоблення великодніх яєць вважається однією із найдавніших та поширена у слов’янських країнах. Західноукраїнські народні майстри зберегли традиції виготовлення зернівки донині. Вперше опановує цей різновид писанкарства Катерина з Горлівки Донецької області. З візерунками дівчина ще не визначилася. Проте точно знає, які символи закладе у великодню зернівку.
Виготовлення традиційної зернівки досить кропітка робота. Сам процес займає близько 4 -х годин. Раніше майстри використовували яєчний білок для кріплення зернят на основі та покривали лаком чи олією. На майстер – класі ці інгридієнти замінили на пластилін та клей. Техніка зернівки зацікавила як дорослих так і малих. Учасники кажуть , підготовка до великодніх свят у східних регіонах дещо різниться від галицьких традицій.
Такий великодній оберіг можна покласти до пасхального кошика , кажуть писанкарі. Або дарувати друзям та близьким упродовж великодніх свят.

Віра Лутчин, Андрій Шустикевич, Новини на Вежі

Share