Ось він – Франківськ, який треба зберегти. Старі дерев’яні двері з оригінальним різьбленням. Занедбана плитка в яскраві візерунки. Спіралеподібні сходи із досі автентичними кованими виробами. Час наклав на них помітний відбиток. Проте й досі вони вражають своєю красою та вишуканістю.
Та все ж є ті, кому не байдуже. Марія Козакевич уже декілька років поспіль вивчає старовинні елементи міста. Власними спостереженнями ділиться у соцмережах. За цей час знайшла чимало однодумців. Вони разом намагаються запобігти руйнуванню пам’яток минувшини. Започаткували флешмоб у соцмережах “Франківськ, який треба берегти” . Активно викладають в Інтернет – мережу світлини багатолітніх пам’яток історії з відповідним хенштегом.
Будинок за адресою Гетьмана Мазепи 30 – пам’ятка місцевого значення. Його звели ще на початку ХХ століття, а він і досі вражає своєю красою як і зовні, так і зсередини. За офіційними підрахунками, таких споруд в Івано-Франківську налічується майже шість сотень.
Архітектори кажуть, пам’ятки архітектури нерідко стають встасністю приватних осіб. Ті, в свою черу , історичну спадщину намагаються осучаснити за допомогою новітніх матеріалів. Разом зі старовинними елементами місто втрачає свою унікальність.
Наш дім не закінчується за межами квартири. Це також – під’їзд, вулиця, місто, наголошують громадські активісти. І закликають небайдужих містян долучатися до флешмобу. Аби зберегти історичне місто для нащадків.
Ірина Головенко, Андрій Шустикевич. Новини на “Вежі”.