Івано-франківький стартап впроваджує в Україні европейський аудіо сервіс

В Україні нарешті запрацював музичний сервіс для бізнесу.

За словами керівника RnD департаменту Adelagio Ukrania Сергія Хомича підготовка до запуску в Україні тривала майже рік. Вивчались перш за все питання технічної готовності, якості покриття 3G, цінової політики провайдерів інтернет, питання відповідності українського законодавства і співпраці з організаціями колективного управління авторськими правами. Крім того важливим моментом була адаптація европейських музичних баз на український ринок.

Але можна сказати впевнено, що питання забезпечення вітчизняних закладів фоновою музикою найближчим часом буде вирішене. Все що потрібно власникам бізнесу – це стабільне підключення до мережі, що вже не є проблемою. Ми черговий раз стаємо свідками того, як запровадження трохи більш прогресивних технологій (наразі мова йде про 3G) сприяє розвитку інших галузей і проектів. Радує те, що співавтором цього перспективного стартапу є івано-франківська ІТ компанія. Наше місто стане пілотним для запуску на всю Україну.

Такі сервіси досить популярні на заході й ще не прижились у нас. Їх майже не було, ті що були, надавали сервіс неякісно, і керівникам закладів доводилось рятуватись кустарними методами – підбір музики на флешку або трансляція інтернет-радіо. А переваг у професійних рішень чимало:

  • музичні канали підібрані для фонового супроводу спеціально, редакторами відповідної кваліфікації;
  • музика без ідентифікаторів;
  • сервіси дають можливість завантажувати свою, персональну рекламу;
  • існує можливість програмування стилістики музики у закладі в залежності від часу доби та багато іншого…

Наразі в Україні Adelagio працює в бета-режимі, безкоштовно. На цьому етапі сервіс являє собою набір адаптивних радіо каналів, в яких, до речі, немає музики вітчизняних авторів. За словами Сергія Хомича, безкоштовна робота сервісу триватиме близько двох місяців, і за цей час користувач зможе ознайомитись з роботою сервісу та випробувати його в себе. А невдовзі сервіс підключатиме додаткові функції і можливості, яких чимало. На запитання про те, чи з’являтиметься українська музика в базах, ми не отримали однозначної відповіді – “… мова йде не про мейнстрім, а про сервіс фонової музики, відбір якої є вельми ретельним. Наша сторона виконує швидше програмну частину, а до роботи музичних редакцій ми наразі не маємо доступу”.

Що ж, нам залишається спостерігати за розвитком ІТ кластеру Івано-Франківська. Це один з небагатьох секторів економіки, який показує стабільний ріст та надходження західних інвестицій і технологій.

Share