На годину назад. В Україні перевели годинники на “зимовий” час. Відлік циферблатів змінився о 4-й годині ночі, 28-го жовтня. Відтак люди мали можливість поспати на годину довше.
Європейську директиву про синхронізацію переходу на літній час запровадили ще у 80-тих роках. Аби уникнути хаосу у транспортній системі. В Україні переведення годинників пояснюють заощадженням електроенергії. Оскільки світловий день значно скорочується у холодні пори року, тож у такий спосіб люди зможуть максимально використати природнє світло. Івано-Франківськ вже перейшов на зимовий час. Всі вуличні ліхтарі автоматично вмикаються на годину раніше і вимикаються насвітанку.
Переміни часових поясів неабияк впливає на організм людини вцілому. Осінній період супроводжується меланхолійним наспроєм та навіть сезонною депресією. У цей період хочеться закутатися у плед з чашкою гарячого напою. Психологи радять не відмовляти собі у цьому задоволенні. Однак регулярно проводити час на вулиці, аби отримати чергову порцію вітаміну “D”.
Практика переведення годинників восени та навесні діє у більш ніж ста країнах світу. Вперше годинники перевели на початку 20-го століття. Зміни часу в Україні постійно викликає шквал дискусій. Втрачена година повернеться навесні, під час чергового переходу на “літній час”.
Віра Лутчин, Юрій Храбатин, Новини
Залишити відповідь