Велична Станиславівська ратуша. Такою вона була в 1910 році. Щоденне пожвавлення на Казимирівській вулиці. І навпаки – тиша, що аж бринить, у Вірменському провулку. Міські панорами Станиславова напередодні першої світової війни. Це – графічні і живописні картини івано-франківського митця Петра Грицюка. Він – професійний юрист, однак має неабиякий талант художника. І цьому підтвердження його графічна серія “Станиславів – Галичина на початку 20 століття”. Міські пейзажі минувшини доносять до глядачів дійсну картину історії міста у межиріччі двох Бистриць.
Шанувальники творчості Петра Грицюка відзначають його ретельну, навіть філігранну художню техніку. Його картини, виконані олівцем чи фарбами, чуттєві і світлі. З чітко відображеними історичними архітектурними подробицями і правильно спланованою перспективою.
Петро Грицюк – родом із Яремчанщини. Тож не випадково у його графічній серії, яка позначена авторським епіграфом “З думкою через старе до нового”, широко представлено чимало інших краєзнавчих замальовок. Манявський скит, знамениті мости над Прутом, косівські, коломийські, надвірнянські кам”яниці. Свої малюнки Петро Грицюк виконав з великою повагою до історії Прикарпаття.
Михайло Березень, Андрій Бойко, Новини на Вежі.
Залишити відповідь