Представники USАID презентували в Івано-Франківську програму видобутку біогазу (ВІДЕО)


Прибуток … зі сміття. Представники USАID презентували в Івано-Франківську програму видобутку біогазу. З твердих побутових відходів. В рамках реформи муніципальної енергетики. За оцінками фахівців, ситуація з утилізацією відходів в Україні критична. В той час , коли весь світ навчився заробляти на смітті , вітчизняні підприємства лише опановують методику раціонального поводження з твердими побутовими відходами.

Питання утилізації відходів гостро постало в Івано-Франківську. Адже полігон захоронення ТПВ у Рибному заповнений на 75 відсотків. Сюди звозять сміття чи не з усіх куточків області. Аби систематизувати переробку ТПВ в мерії мають намір облаштувати тут сортувальну лінію. А з багаторічних покладів відходів виробляти біопаливо. Вартість такого технологічного обладнання становить понад 16 –ть мільйонів гривень.

Запуск сортувальної лінії дозволить виокремити папір та пластик із загальної маси відходів на повторну переробку. А решту сміття подрібнювати для виробництва альтернативного палива. Відтак буде зменшено обсяги відходів як мінімум удвічі. Це зручно для його подальшого транспортування та використання в господарських цілях, стверджують фахівці. А головне –така технологія утилізації ТПВ екологічно корисна.

Формувати політику раціонального поводження з промисловими та побутовими відходами потрібно насамперед на загальнодержавному рівні. Відтак один із пріоритетів профільного Міністерства – максимальне наближення вітчизняного законодавства до європейських стандартів.

З-поміж 6-ти тисяч чинних полігонів захоронення ТПВ в Україні лише з десяток відсортовують сміття з метою подальшої переробки. Якщо цей процес не прискорити, то екологічної кризи не оминути , застерігають екологи. Адже на території країни зосереджено понад 35 мільярдів тонн сміття. В тому числі токсичні відходи. І ці цифри з кожним днем зростають.
Віра Лутчин, Сергій Царик , Новини на Вежі

Share