Перший державний Центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови відкрили в Івано-Франківську. На базі Обласної дитячої лікарні. Торік у пошуках досвіду, розповідають місцеві медики, гостювали у хорватських колег. У місті Загреб. Відтак на прикладі тамтешнього центру «SUVAG» вивчали тонкощі слухомовної реабілітації.
Натомість в Україні такі реабілітаційні центри досі функціонували лише як приватні. Відтак, дозволити собі таку «розкіш» міг не кожен. Варіант – не бюджетний. У 2013-му на базі івано-франківської дитячої лікарні створили слухомовний кабінет. Звідси й стартувала робота з дітками, яким провели кохлеарну імплантацію. Нині тут – цілий Центр, який обслуговує близько 30-ти маленьких пацієнтів.
А це – подарунок для відділення передчасно народжених дітей. Від благодійного фонду «Свічадо». Таке обладнання, кажуть фахівці, дозволяє визначити, чи є у новонародженого проблеми зі слухом. Вартість апарату – понад двісті тисяч гривень.
Нині в області мешкає близько шести сотень дітей з вадами слуху. Третина з них навчається у спецшколах. Слухомовна реабілітація, запевняють лікарі, дає можливість такій малечі жити нормальним життям.
Якщо ще три роки тому в області налічувалося лише півтора десятка дітей зі слуховими імплантатами. То тепер їх – півсотні. З них 40 – імплантованих за кошти з державного бюджету.
Ірина Головенко, Віктор Костинюк. Новини на «Вежі».