У Галичі змагалися лицарі-реконструктори з усієї України (ВІДЕО)

На два дні – у середньовіччя. Відчути дух початку 15-го століття. Та побувати на справжніх лицарських боях. Саме так своє 1120-ліття святкував колишній княжий Галич. Фестиваль історичної реконструкції «Галицьке лицарство» відбувся на висоті. У прямому сенсі слова. Локацією для своєрідної подорожі у часі стала Замкова гора.

Близько десятка лицарських турнірів – упродовж двох днів. Відважні носії шляхетного титулу змагалися як у двобоях, так і у масових протистояннях. За звання кращого лицаря України.

Вага ось такого обладунку – близько півтори-двох кілограмів. Однак, досвідчені лицарі орудують ним уміло. Ще близько 35 кілограмів важить бойове екіпірування. Його призначення – захистити лицаря від голови до п’яток.

Як захистити вразливі місця лицаря, знає Мар’ян Іваночко. Він власноруч створює лицарський одяг. У середньовіччі, запевняє, такий собі могли дозволити лише заможні люди.

А поки одні переводять дух після запеклого протистояння, на імітований середньовічний ринг виходять чергові суперники. Брязкіт металу не заглушає навіть гучна музика.

Особливість протистояння стає зрозумілою, як-тільки лицар знімає шолом. Під залізними обладунками – тендітна киянка Юлія.

Надивившись на досвідчених лицарів, повторити бій на мечах вирішили найменші гості фестивалю. 10-літня іванофранківчанка Аня упевнено йде в атаку.

Гості фестивалю «ловлять» фотомиті. А от івано-франківська художниця Оксана Тригуб-Милашевич – фіксує історичні моменти на полотні.

Історична реконструкція «Галицького лицарства» не лише презентує Галич як центр українського державотворення. А й підвищує його туристичну привабливість та залучає нові інвестиції, стверджують організатори. Відтак, фестиваль планують зробити щорічним.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *