“Живі” концерти просто неба. В Івано- Франківську відбувся традиційний Фестиваль вуличної музики. В середмісті розмістилися близько десяти творчих локацій. Це – акустична зона, театральна, “Творча криївка” дитячий майданчик та Ярмарок вуличної їжі.. Символом Фестивалю стало вуличне піаніно. Мелодіями авторських пісень та кавер-версіями відомих зарубіжних творів співачка Лунара Урбан розпочала свято вуличної музики. Згодом музичний інструмент організатори передадуть у власність громади. Колоритні візерунки на піаніно уособлюють дух Івано-Франківська. Такі мотиви розпису можна зустріти на старовинних маєтках вельмож старого міста.
На офіційне відкриття Фестивалю прийшло чимало людей. Кажуть, вуличні концерти мають особливу невимушену атмосферу.
Загалом на Фестивалі було задіяно понад сотню артистів різного жанру. Із Львова , Києва , Луцька . А також були гості з Франції та Ірландії. Роккі Робін переважно виконує блюз і кантрі -музику. Ці жанри не типові для українського слухача, каже музикант. Тож його місія – познайомити місцевих меломанів із західними уподобаннями в музиці.
А на “стометрівці” місцеві умільці продемонстрували власні рукотвори. Творча локації хенд-мейду приваблює різномаїттям виробів ручної роботи. Від жіночих прикрас – до декоративних предметів. Майстриня Юлія Загрикевич принесла на Фестиваль роботи французького мережива методом в’язання вузликів. На стелажі – сережки, кольє та елементи одягу. У вироби Юлія вплітає виключно натуральне каміння. Це дуже кропітка робота , а техніка виконання вельми філігранна. Вартість такого намиста від ста гривень.
Шанувальників театральних перфоменсів зібрали актори гуртка імпровізацій зі Львова. Вони провели батли між двома командами на кращі виступи. Конкурс проходив у три етапи. Сценарій та ролі видумувалися на ходу. Глядачі також долучалися до виступів. Фестиваль триває уже третій рік поспіль. Його організатори стверджуть, – це соціальний проект. Націлений на культурне збагачення мешканців міста. Щороку він набуває все більших маштабів. Зростає і кількість учаників вуличного свята.
“Творча криївка” розмістилися в парку Міцкевича. Тут представлені художні роботи учасників АТО , які були виготовленні під час мистецької ребілітації, Це – живописні полотна та вироби з деревини . Кожен охочий мав можливість спробувати себе у майстер-класі вишивки та бісероплетіння. Найбільше людей зацікавила техніка різьби по дереву за допомогою бензопили. Майстер Ярослав Буцанович виготовив лик Ісуса Христа за годину. А на шиї носить власноруч виготовлену копію хреста Небесній Сотні.
Поряд – дримбарі з Верховини проводять уроки гри на цьому інструменті. Це – автентична музика гірського регіону. Аби опанувати цей музичний інструмент непотрібно знати нотну грамоту , лише запам’ятовувати мелодії пісень. Тоді музика полине сама .
Ярмарок від “Творчої Криївки” благодійний. Виручені кошти від проведених майстер-класів будуть направлені на ремонт Центру мистецької реабілітації учасників АТО ” Бережниця” .
Традиція проведення Фестивалю вуличної музики походить з Литви. Потім цю ідею підхопили і інші країни Європи. Івано-Франківськ був одним з перших в Україні , хто прийняв волонтерський клич організувати свято музики просто неба .
Віра Лутчин, Андрій Шустикевич, Новини на Вежі .