В Івано-Франківську вже вдруге вручили свідоцтва слухачам курсу «Маркетинговий менеджмент»

Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців:
адаптація військовослужбовців звільнених у запас

Армійська тема зараз, як ніколи, на слуху. І не лише через події на Сході України, де триває антитерористична операція, кістяком якої стали військові підрозділи.
Говорять сьогодні про армію ще й тому, що в суспільстві дедалі частіше замислюються щодо долі військовослужбовців, котрих чекає звільнення у запас.

За умов, коли наша держава, як часто в нас трапляється, ухвалила Державну програму соціальної і професійної адаптації колишніх військовослужбовців, але на тому практично і зупинилася, тисячам українських офіцерів запасу вирішили допомогти західні інституції. Там, схоже, добре розуміють, що коли процес адаптації колишніх військових пустити на самоплив, нічого доброго від такого ставлення до них суспільства очікувати не варто.

Руку допомоги українським військовим подали держави — члени НАТО, ОБСЄ і Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.
Зокрема, країни НАТО за узгодженням з урядом України і Міністерством оборони ще на початку 2000 року почали реалізовувати проект «Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» (далі – Програма).

99

І ось сьогодні, 1 червня 2017 року, в Івано-Франківську вже вдруге на базі Центру розвитку підприємництва «Бізнес-Інкубатор» Інституту економіки і управління в нафтогазовому комплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу сумісно з представниками Наукового парку Київського національного економічного університету вручали свідоцтва слухачам курсу «Маркетинговий менеджмент», який проводився в рамках цієї Програми.

Як зазначила завідувач кафедри маркетингу і контролінгу Івано-Франківського національного технічного університеті нафти і газу Ірина Перевозова, під керівництвом провідних вчених Інституту економіки і управління в нафтогазовому комплексі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана офіцери запасу здобували знання щодо потреб кінцевого споживача товарів та послуг, уміння гнучко реагувати на всі його вимоги для можливості забезпечення продажу, підвищення прибутковості підприємства; опановували можливості та ефективність застосування різних форм і методів продажу товарів, роботу з формування та управління потребами населення, підвищення престижу торгової марки та підприємства; вивчали процес управління маркетингом від організації збуту та його стимулювання, рекламних кампанії й дослідження маркетингу, до управління товарами і ціноутворення, тощо.
Вона висловила сподівання, що знання, які слухачі отримали на курсах, допоможуть їм в подальшому житті та працевлаштуванні.

88

Керівник проектів Наукового парку Київського національного економічного університету Вадим Козак відзначив, що «Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» сприяє соціальній адаптації військовослужбовців звільнених в запас і передбачає освоєння норм і правил соціально-економічного середовища, пристосування до нових соціальних умов і завершується реалізацією прав на працю, вільний вибір роботи та отримання справедливої і задовільної винагороди за неї і в результаті – достойні умови життя.
Сьогодні в країнах Альянсу сподіваються, що Україна зможе використати одержаний досвід з дбайливого ставлення до військових і після їх служби, аби вони не відчували на собі негативних наслідків вивільнення з війська і знайшли своє місце в майбутньому, отримуючи навички роботи за новими, цивільними спеціальностями.

Науковий парк Київського національного економічного університету
Керівник проекту Козак Вадим Григорович
тел.: 093-014-67-13
е-mail: imexport_ua@ukr.net
http://kyivsciencepark.com

Share