Виведення трудових відносин із “тіні”. Таке ключове завдання Комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати. Її реалізують місцеве самоврядування, ДФС та правоохоронні органи. На основі податкової звітності з”ясовуються галузі і суб”єкти господарювання, які використовують найману працю. Без офіційно оформлених трудових угод. За оцінками податківців, фактично цим зловживає менеджмент трудомістких виробництв.
На основі комплексного аналізу ДФС також визначає бізнес – сектори, де зарплата нараховується на рівні мінімальної. Тут теж існує ризик виплати решти суми в “конвертах”, стверджують податківці. У такий спосіб підприємці уникають бюджетних зобов”язань у вигляді сплати ЄСВ та ПДФО. І водночас ризикують наразитися на солідні штрафні санкції.
Детінізації зарплати певною мірою сприяють комплексно – перевірочні заходи. При цьому податківці наголошують : мораторій на перевірки бізнесу щодо його стосунків з бюджетом не розповсюджуються на усіх субєктів господарювання незалежно від обсягів доходу.
Михайло Березень, Андрій Шкварла, Новини на Вежі.