Заробіток під час кризи чи нелегальний бізнес? Стихійна торгівля стає масовим явищем в Івано-Франківську. До обласного центру з’їзджаються мешканці із заміських районів. На продаж привозять переважно молочні продукти – сир, сметану власного виробництва та городину.
Олександра Нагірна виставила товар просто на свіжовистелену бруківку. Практично щодня приїзджає сюди з Радчі. Торгує переважно саджанцями ягід. Вже має пострійних клієнтів на сезонні плоди.
Пропозицію торгувати просто неба підсилює і сам попит на домашню продукцію. На стихійному ринку, що на Мазепи, завжди людно. Покупці прискіпливо розглядають товар, коштують на пробу молочку. Хоча розуміють, торгівля на тротуарі не кращий варіант для збуту харчів.
Поруч місцеві бізнесмени розклали цілі намети з товаром. На прилавках одяг та взуття, дамські сумочки і побутове приладдя. Інспекція з благоустрою перевіряє власників торгівельних точок на наявність відповідних дозволів. Кажуть, практично кожен другий павільйон тут встановлений самовільно.
Інспектори з благоустрію чи не щодня навідуються до найбільш популярних місць стихійної торгівлі. Самовільні ринки просто неба розташовані поблизу великих торгових центрів, де спостерігається масова скупченість людей… За тиждень працівники інспекції складають до 15 приписів на горе-бізнесменів.
Аби стихійна торгівля плавно переросла в цивілізований бізнес чиновники мають намір створити належні умови для торговців. Задля цього скликали виїздну нараду на вулиці Мазепи.
В мерії наголошують, торгові прилавки облаштують виключно для збуту сільськогосподарської продукції та товарів власного виробництва. Продавці, в свою чергу, підтримують цю пропозицію.
Комунальний ринок на вулиці Мазепи з’явиться вже за місяць. Адміністрування базару здійснюватиме Центр розвитку та рекреації міста.
Віра Лутчин, Михайло Копієвський, Новини на “Вежі”.